Wydawca treści Wydawca treści

Podlaskie „Let’s Go Outside”

Podlaskie „Let’s Go Outside” to wydarzenie o luźnej formule, który ma za zadanie kształcić, otwierać ludzi na nowe doświadczenia, dostarczać bezcennych wspomnień, odkrywać to, co w województwie podlaskim jest jeszcze nieodkryte oraz docenić to, co niedoceniane.

Ciekawi goście, towarzyszące spotkaniom projekcje filmów, wystawy fotografii oraz konkursy, mają za zadanie przybliżyć mieszkańcom Białegostoku i okolic walory turystyczne regionu.

Tym razem tematem spotkania była Puszcza Knyszyńska – rozległa i bliska, otulająca Białystok swą zielenią, a mimo to nadal skrywająca wiele tajemnic.
O tym, jak wraz ze zmianą pór roku zmienia się arboretum opowiadała Iwona Zinkiewicz z Nadleśnictwa Supraśl – Kierownik Arboretum w Kopnej Górze, Krzysztof Łaziuk, Starszy Specjalista Straży Leśnej w Nadleśnictwie Supraśl przedstawił historię zapisaną w Puszczy, Waldemar Sieradzki, Prezes Fundacji „Natufilia” udowodnił, że życie jest dobre, a las jest dla życia, a Robert Konował, Specjalista Służby Leśnej z Nadleśnictwa Krynki opowiedział o aktywnym udostępnianiu lasu.